Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Wednesday, 24, styczeń 2018

reklama wolne01

16.05.2017

Sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Plan bandytów spalił na panewce. Sprawcy rozboju na młodym mężczyźnie znaleźli się w rękach Policji, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostali poinformowani o rozboju na szkodę 16-letniego mieszkańca Szczecinka. Niezwłocznie rozpoczęto działania, które szybko zaowocowały pierwszymi ustaleniami. Sprawca wszedł do piwnicy gdzie znajdował się pokrzywdzony wraz z drugą osobą, a następnie bijąc obu zabrał telefon komórkowy. Wątpliwości policjantów wzbudziła osoba nieletniego świadka zdarzenia.

 

Doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariuszy podpowiadały, że wątek tej osoby zawiera drugie dno. Ślady prowadziły do 20-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego. Wkrótce sprawca został zatrzymany. Tymczasem kolejne przesłuchania pozwoliły drawskim policjantom ustalić kolejne istotne dla sprawy fakty. Rzekomy świadek zdarzenia, 16 – letni mieszkaniec Łobza okazał się wspólnikiem napastnika. Obaj przestępcy usłyszeli zarzut rozboju, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Policjanci odzyskali także skradziony telefon, który już wrócił do prawowitego właściciela. Wobec dorosłego bandyty prokurator zdecyduje o ewentualnym skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za rozbój sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

st. asp. Maciej Zieliński

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation