Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

16.05.2017

Sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Plan bandytów spalił na panewce. Sprawcy rozboju na młodym mężczyźnie znaleźli się w rękach Policji, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostali poinformowani o rozboju na szkodę 16-letniego mieszkańca Szczecinka. Niezwłocznie rozpoczęto działania, które szybko zaowocowały pierwszymi ustaleniami. Sprawca wszedł do piwnicy gdzie znajdował się pokrzywdzony wraz z drugą osobą, a następnie bijąc obu zabrał telefon komórkowy. Wątpliwości policjantów wzbudziła osoba nieletniego świadka zdarzenia.

 

Doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariuszy podpowiadały, że wątek tej osoby zawiera drugie dno. Ślady prowadziły do 20-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego. Wkrótce sprawca został zatrzymany. Tymczasem kolejne przesłuchania pozwoliły drawskim policjantom ustalić kolejne istotne dla sprawy fakty. Rzekomy świadek zdarzenia, 16 – letni mieszkaniec Łobza okazał się wspólnikiem napastnika. Obaj przestępcy usłyszeli zarzut rozboju, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Policjanci odzyskali także skradziony telefon, który już wrócił do prawowitego właściciela. Wobec dorosłego bandyty prokurator zdecyduje o ewentualnym skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za rozbój sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

st. asp. Maciej Zieliński

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation