Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

10.05.2017

Turniej ruchu drogowego - eliminacje powiatowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Do współzawodnictwa stanęły drużyny wyłonione w etapie gminnym. Turniej jest organizowany corocznie przez Polski Związek Motorowy. Partnerami imprezy są Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Instytut Transportu Samochodowego oraz lokalne władze samorządowe i i jednostki Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Do rywalizacji stanęła młodzież szkolna w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły podstawowe.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć swoje siły: w teście wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, jeździe sprawnościowej na torze przeszkód, oraz grze fabularnej dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Wśród gimnazjalistów w klasyfikacji drużynowej najlepsze okazało się Gimnazjum w Czaplinku. Kolejne miejsca zajęły: Gimnazjum w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół w Świerczynie, Gimnazjum w Złocieńcu i Zespół Szkół w Nowym Worowie.

W klasyfikacji indywidualnej laur zwycięzcy przypadł Miłoszowi Słowik (Zespół Szkół w Świerczynie). Palma pierwszeństwa wśród „podstawówek” przypadła Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Czaplinku, Szkoła Podstawowa w Wierzchowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu i Zespół Szkół w Nowym Worowie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Norbert Śliwiński (Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim). Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Zwycięskim drużynom życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

st. asp. Maciej Zieliński

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation