Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gerwazego Protazego

Tuesday, 19, czerwiec 2018

optyk desktop

17.04.2017

Policja na drogach powiatu - mamy pierwsze podsumowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od kilku dni policjanci z powiatu drawskiego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego prowadzą działania w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okresie świątecznym. Niestety mimo działań policji i apeli o rozsądek na drodze nie obyło się bez zdarzeń.

Jak powiedział nam dziś o godz. 20:30 oficer prasowy drawskiej policji st. asp. Maciej Zielińskiw związku z natężonym ruchem drogowym w okresie świątecznym policjanci w ostatnich dniach patrolowali drogi powiatu drawskiego. Szczególnie zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, a także przestrzeganie przez kierowców odpowiednich prędkości zarówno w obszarze zabudowanym jak i poza nim. Działania prowadzone były we wszystkich gminach powiatu drawskiego.

Do chwili obecnej 2 zdarzenia zakwalifikowano jako wypadki – zderzenie pojazdów w rejonie Kalisz Pomorski oraz Złocieniec. W wyniku wypadków i kolizji sześć osób zostało przewiezionych do szpitala na dalsze badania. Jedna osoba w okresie świątecznym została ujawniona gdy kierowała rowerem po spożyciu alkoholu. Nie zatrzymano do chwili obecnej kierowców, którzy prowadziliby pojazd po spożyciu alkoholu. Działania policjantów na drogach wciąż trwają, a szczegółowe informacje łącznie z wieczornymi statystykami przekazane zostaną w dniu jutrzejszym.

Również nasza redakcja sprawdzała sytuację na drogach w Drawsku w godzinach popołudniowych. Z naszych obserwacji wynika, że kierowcy rozłożyli czasowo powroty świąteczne. Na drogach wyjazdowych z Drawska panował niewielki ruch podobny do codziennego.

 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation