Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Friday, 13, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

03.12.2016

Pożar w budynku jednorodzinnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotni wieczór około godz. 20:20 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania drawskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym znajdującym się przy ul. Fałata w Drawsku Pomorskim.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy drawskich strażaków, których wsparli również strażacy z Oleszna. Przybyli na miejsce strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku, gdzie zlokalizowali źródło ognia. W ciągu kilku minut udało się ugasić pożar. W wyniku pożaru nastąpiło silne zadymienie w budynku i jego najbliższej okolicy.

Mieszkańcy budynku opuścili posesje jeszcze przed przyjazdem strażaków. Podczas pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wydostanie się ognia z pieca centralnego ogrzewania od którego zajęły się drewniane elementy znajdujące się w pomieszczeniu gospodarczym. Po ugaszeniu pożaru strażacy oczyścili pomieszczenie z tlących się elementów drewnianych. Działania ratowników zakończyły się około godz. 21:40.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy drawskich strażaków, zastęp strażaków z Oleszna oraz patrol policji. 

 

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja