Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

28.09.2016

Policyjna mapa zagrożeń - pierwsze zgłoszenia już na mapie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 września w województwie zachodniopomorskim, a tym samym również w powiecie drawskim ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do chwili obecnej nasi mieszkańcy przekazali za pośrednictwem tego interaktywnego narzędzia siedemnaście informacji na temat zagrożeń jakie zidentyfikowali w swojej okolicy. Policjanci na bieżąco weryfikują otrzymane zgłoszenia, a w przypadku ich potwierdzenia umieszczają odpowiednie oznaczenia na mapie. Jak dotychczas potwierdzonych zostało pięć informacji, a w ośmiu przypadkach okazały się one niepotwierdzone. Cały czas weryfikowane są kolejne.

Tworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ma wpłynąć na realne poczucie bezpieczeństwa obywateli. Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z Policją. Ważne jest aby zgłoszenia odzwierciedlały rzeczywiście stwierdzone naruszenia prawa a nie były sposobem na „załatwienie” swoich prywatnych spraw. Należy pamiętać, że każde głoszenie wymaga weryfikacji, a więc bezpośredniego zaangażowania funkcjonariuszy i każde fałszywe zgłoszenie lub zrobione dla żartu będzie niepotrzebnym absorbowaniem ich uwagi. Należy również pamiętać, że Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

st.asp. Agnieszka Waszczyk KPP Drawsko Pom.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja