Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Magdaleny

Monday, 22, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

01.03.2016

Magazyn pocisków z II wojny światowej tuż przy drodze. Akcja saperów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielkie odkrycie i wielkie niebezpieczeństwo - tak w skrócie można określić sytuacje, która miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch dnia między miejscowościami Żółte i Rydzewo w gminie Drawsko Pomorskie.

W bezpośrednim sąsiedztwie drogi odkryty został magazyn pocisków, które w tym miejscu przeleżały od czasów II wojny światowej. Pociski zostały znalezione przez jednego z mieszkańców regionu, który poszukiwał metalowych przedmiotów. Gdy zorientował się, że może mieć do czynienia z pociskami powiadomił w miniony poniedziałek policję. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że na miejscu znajdują się niewybuchy. Miejsce musiało zostać zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowywania. Funkcjonariusze straży miejskiej ustawili w tym miejscu mobilny posterunek i przez 24 godziny na dobę pilnowali miejsca w którym dokonano tego niezwykłego odkrycia.

Wojskowi saperzy wykopali ponad 60 pocisków zarówno moździerzowych jak i artyleryjskich, które zdetonowane zostały na terenie poligonu drawskiego.

Według przypuszczeń wojskowych w tym miejscu musiał być magazyn broni i amunicji podczas walk o ziemię drawską. Jest to jedno z największych odkryć niewybuchów w ostatnim czasie w naszym regionie. 

MATERIAŁ VIDEO BEZ DŹWIĘKU

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja