Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Aliny Benona

Sunday, 16, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

Na sygnale (442)

15 czerwca w Szczecinku odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. W konkurencjach brało udział 13 drużyn kobiecych oraz 18 drużyn męskich.

Minionej nocy nad Drawskiem Pomorskim przeszła burza, której towarzyszyły opady deszczu. Prawdopodobnie na skutek wyładowania burzowego i uderzenia pioruna doszło do pożaru budynku gospodarczego na jednej z posesji przy ul. Sobieskiego. Do akcji gaśniczej skierowane zostały jednostki z Drawska, wojskowa straż pożarna z Oleszna oraz dwa zastępy strażaków z Ostrowic.

Przez blisko dwie godziny na jeziorze Wilże w pobliżu Dzikowa trwały poszukiwania trzech osób.

Strażacy z Drawska Pomorskiego występujący w zespole FCC Drawsko : Mateusz Wesołowski, Wojciech Urban oraz Tomasz Walkiewicz reprezentowali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego na zawodach strażackich FCC (26 maja 2019 w Pabianicach)  czyli ( Firefighter Combat Challenge Poland ).

W dniu 31 maja 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie w zakresie ratownictwa chemiczno – ekologicznego na poziomie podstawowym dedykowane strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu drawskiego i wałeckiego.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja