Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Aleksego Horacego

Wednesday, 24, kwiecień 2019

 2019przychodnia

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

Na sygnale (426)

Silny wiatr, który od kilku godzin przechodzi nad terenem powiatu drawskiego wyrządził dziś wiele szkód. Jak powiedział nam kpt. Andrzej Podolak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w dniu dzisiejszym strażacy wyjeżdżali do akcji ponad 40 razy. W ciągu dnia zwiększono o 100% obsadę funkcjonariuszy.

W dniu 18 kwietnia w Złocieńcu doszło do potrącenia mężczyzny na ul. Staszica przez samochód osobowy marki Fiat.

Strażacy sygnalizują. We wczorajszym pożarze nieużytków, o którym informowaliśmy spłonęły nie tylko trawy. Ucierpiały również zwierzęta. W trakcie pożaru strażacy walczyli również w obronie lasu. Na szczęście ogień udało się opanować a las został obroniony.

Około godz. 14:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w KP PSP w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie po pożarze traw i nieużytków w Złocieńcu. Dyspozytor skierował na miejsce zdarzenia jednostki z powiatu drawskiego – OSP Złocieniec, PSP Drawsko, OSP Wierzchowo, OSP Siemczyno i Wojskową Straż Pożarną.

ziś drawscy policjanci wraz z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców należącym do Mirosława Melnyczok prowadzili działania „Pasy Bezpieczeństwa”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych, a także egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja