Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
28.06.2018

Dni Drawska - szybkie podsumowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Było kolorowo, wesoło, zabawnie i zimno i ... mokro. Tradycyjnie musiało trochę popadać, ale na nasze szczęście przepowiadana pogoda nie do końca się sprawdziła i w tym roku mogliśmy zrealizować wszystko, co zaplanowaliśmy.
Dla mieszkańców i odwiedzających nasze miasto gości (a było ich trochę patrząc na liczbę samochodów, które parkowały na ulicach miasta) czekała możliwość sportowej rywalizacji w turnieju Wymiatacze, zabawy z proszkiem holi podczas Festiwalu kolorów, interaktywny teatr i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim koncerty i nocne widowisko Noc Kupały.

 

Oba wieczory zakończyły dyskoteki, podczas których przed sceną bawiło się ponad 300 osób. Wśród gości na imprezie było bardzo wielu amerykańskich żołnierzy, którzy byli zachwyceni wydarzeniem i świetnie się bawili razem z nami.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tu 

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dziękujemy wszystkim za to, że tegoroczne Dni Drawska były bezpieczne, obyło się bez poważnych interwencji, bijatyk i agresji, że wszyscy pokazali, jak potrafią się bawić - jedni przy muzyce disco polo, a inni na koncertach rockowych. Duża frekwencja (pomimo zimna) jest dowodem na to, że program imprezy był atrakcyjny dla każdego. Też nas to cieszy, bo robimy tę imprezę dla mieszkańców, a nie dla siebie. Chcielibyśmy, aby zawsze na imprezach było tak wielu ludzi, bo z żalem wspominamy pusty park na koncercie zespołu Nowe Sytuacje czy Korteza.

Imprezy plenerowe rządzą się swoimi prawami i od kilku lat znów króluje na nich muzyka disco polo, dlatego na koncercie zespołu MIG były tłumy, wszyscy śpiewali ich piosenki i doskonale się bawili. Zespół prawie godzinę rozdawał autografy, zdjęcia i płyty.

W sobotę na scenie pojawił się legendarny zespół LOMBARD. Podczas koncertu na horyzoncie sceny wyświetlane były wizualizacje, co dodawało koncertowi niesamowitego klimatu i szczególnie u starszego pokolenia wywoływało wiele wzruszeń. Dało się to odczuć podczas piosenki „Przeżyj to sam" kultowego przeboju zespołu wykonywanego przez Grzegorza Stróżniaka. Gra świateł, laserów i muzyki sprawiła, że nawet nasza skromna scena robiła wrażenie.

A po tym koncercie zaprosiliśmy wszystkich na widowisko nad Drawę (w tym czasie na scenie odbył się szybki demontaż sprzętu), aby przypomnieć ludową tradycję Nocy Świętojańskiej Szczególne podziękowania składamy dzieciom, młodzieży i dorosłym artystom z naszych zespołów, którzy od kilku tygodni przygotowywali to widowisko. Wieczór zakończyło poszukiwanie Kwiatu Paproci

Podczas Dni Drawska odbyła się również II edycja turnieju Wymiatacze, w którym udział wzięło 6 mieszanych drużyn. Chociaż przygotowane konkurencje sprawiały, ze turniej był bardzo widowiskową zabawą, to dało się też odczuć ducha rywalizacji, bo do wygrania były cenne nagrody finansowe. Zwyciężyła drużyna strażaków pn. „Ognisty podmuch", ale wszyscy byli zwycięzcami, bo pokonali własne słabości i wykazali się determinacją i odwagą.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

info Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation