Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Heleny Wieslawy

Tuesday, 22, maj 2018

optyk desktop

11.07.2017

Jubileusz 700-lecia Linowna Odpust parafialny w kościele pw. św. Ignacego Loyoli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczysta msza święta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, prelekcja o historii wsi oraz promocja kolejnej książki o Linownie autorstwa pana Zbigniewa Mieczkowskiego, a po tym także odpust parafialny. Tak jubileusz 700-lecia istnienia swojej miejscowości 29 lipca świętować będą mieszkańcy Linowna.

 

Jubileusz wsi połączony został z organizacją odpustu parafialnego na wsi. W uroczystości 700-lecia istnienia Linowna, oprócz zaproszonych gości, uczestniczyć będzie wiele zaangażowanych mieszkańców, zespołów i gości. Dla wielu z nich będzie to czas wspomnień po latach. Spotykają się z okazji 700-lecia miejscowości, aby przedstawić wszystkim bogatą historię, dziedzictwo kulturowe, przywołać wspomnienia i zaprezentować swój dorobek, a potem bawić się wspólnie na festynie wiejskim.

Kilka słów o historii wsi przekaże mieszkańcom Zbigniew Mieczkowski – mieszkaniec Linowna i autor książki pt. „WCZORAJ WOLTERSDORF DZISIAJ LINOWNO". Podczas jubileuszu mieszkańcy wsi odsłonią również Tablicę Pamiątkową, na której wyryto słowa: „WOLTERSDORF-LINOWNO 700 LAT WSI" Mieszkańcy Linowno 29.VII.2017. Pamiątkową Tablicę poświęci ksiądz Dariusz Kwaśny- Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Suliszewie, dekanatu Drawsko Pomorskie, :

Rada Sołecka w Linownie wraz z gminą Drawsko Pomorskie i Ośrodkiem Kultury w Drawsku Pomorskim przygotowała również wiele atrakcji dla najmłodszych. Wśród nich: darmowe dmuchańce, stoisko malowania twarzy, popcorn i watę cukrową, wystawę fotograficzną, konkursy, loterię z nagrodami. Na rozstawionej scenie pojawią się aktorzy ze programem dla dzieci, Zespoły ludowe „Radość „ i „Pomorzanki", zespół coverowy, Kapela Retro,która poprowadzi korowód z kościoła na boisko wiejskie. Tam rozpocznie się część zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ogłaszamy także konkurs na „Królową Ciast", który rozstrzygnięty będzie podczas festynu. Wkrótce przedstawimy szczegółowy program festynu, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy !

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation