Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Cezarego

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

11.01.2017

Zbiórka na defibrylatory dla Drawska rozpoczęta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęła się oficjalna zbiórka funduszy na zakup defibrylatorów AED dla naszego miasta.

Zbiórka organizowana jest za pomocą portalu Polak Potrafi. Docelowo planowany jest zakup 3 defibrylatory AED. Będą one dostępne publicznie i każdy mieszkaniec będzie mógł skorzytać z urządzenia. AED rozmieszczone zostaną w 3 punktach Drawska Pomorskiego. Pomysłodawcy pragną zabezpieczyć najbardziej newralgiczne punkty miasta, tam gdzie zbierają się duże skupiska ludzi, blisko kościołów, gdzie jak wiemy przebywają osoby starsze - szczególnie narażone na utratę zdrowia.

Defibrylatory będą znajdowały się w specjalnych kapsułach, punkty będą oznaczone widocznymi tablicami oraz instukcjami obsługi urządzenia. Ponadto punkty z defibrylatorami będą wpisane do systemu ratownictwa medycznego. W ten sposób dzwoniący po pomoc zostanie poinformowany o możliwości skorzystania z defibrylatora AED, a także poinstruowany przez dyspozytora jak urządzenie obsłużyć.

Dodatkowo przeprowadzone będą serie bezpłatnych szkoleń z obsługi AED dla społeczności lokalnej. Każdy bez wyjątku będzie mógł zaczerpnąć informacji jak takie urządzenie funkcjonuje. AED jest bardzo proste w obsłudze, a jego rola podczas przywracania funkcji życiowych u człowieka z zatrzymaniem krążenia jest niesamowicie ważna. Użycie urządzenia podczas reanimacji zwiększa możliwość powrotu funkcji życiowych u osoby z zatrzymaniem krążenia o 50 - 60%. 

 

Jeżeli chcą państwo wesprzeć projekt finansowo należy kliknąć w link poniżej:

https://polakpotrafi.pl/projekt/aed-drawsko 

w przypadku jakichkolwiek problemów z wpłatą prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu Tomaszem Walkiewiczem pod nr. tel. 667614268

 

Zapraszamy także na nasz fanpage na Facebook'u gdzie znajdą państwo mnóstwo informacji na temat obsługi AED i naszej akcji:

https://www.facebook.com/aeddrawsko/

 

Organizatorami akcji są: Klub Sportowy Orliczek, Klinikia stomatologiczna Superdentist.pl, Stowarzyszenie Żarek oraz Grupa Medyczna Drawsko.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja