Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Edyty Kornela

Monday, 16, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

28.10.2015

Uczniowie sprzątali cmentarz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie trzeba było ich specjalnie namawiać, aby poszli na cmentarz i popracowali. Uczniowie liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim w środę – 28 października br. wzięli udział w akcji sprzątania nagrobków znajdujących się na miejskim cmentarzu. 


To nie była pierwsza tego typu akcja. – Od kilku już lat każdego roku przychodzimy i porządkujemy cmentarz – przyznaje Anna Ignacak, opiekun Samorządu Uczniowskiego.
W środowej akcji uczestniczyli uczniowie kl.Ia. Młodzież grabiła liście, wyrywała chwasty i oczyszczała nagrobne płyty. – Są groby zapomniane, o które nikt się nie troszczy, bo członkowie rodziny już poumierali, dlatego chcemy je posprzątać – mówi Zosia Zbożnik, jedna z uczennic. - Przecież pamięć o zmarłych świadczy o nas żywych, jacy my jesteśmy – dodaje. 
Na koniec sprzątania na każdym uporządkowanym nagrobku uczniowie zapalili symboliczny znicz. Głównym, celem akcji jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otoczenie, przedsiębiorczości oraz wyrabianie odruchów empatii.

inf. fot. Facebook / ZSP

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja