Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Cezarego

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

18.10.2015

Drawscy kierowcy protestowali na stacjach benzynowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W niedzielę 18 października w Drawsku Pomorskim odbył się długo zapowiadany protest drawskich kierowców. Kierowcy spotkali się na parkingu przy ul. Wywiórskiego skąd punktualnie o godz 16:00 wyruszyli na stację Orlen znajdującą się przy ul. Starogrodzkiej.

Na stacji pojawiło się około 50 pojazdów. Kierowcy tankowali za minimalne kwoty, często było to około 1 zł. Jak powiedział nam Damian Rajch organizator dzisiejszego protestu - celem kierowców jest pokazanie swojego niezadowolenia z wysokich cen paliw, a także z braku konkurencji na wszystkich stacjach w Drawsku Pomorskim oraz utrzymywanie przez właścicieli jednakowych cen.

Na drawskim Orlenie kierowcy tankowali przez około godzinę. Kierowcy mimo, że zostawiali pieniądze na stacji - nie byli zbyt przychylnie przyjęci przez pracowników. Po kilku tankowaniach, kierowcy zaczęli odczuwać presję. Obsługa stacji zaczęła spisywać numery rejestracyjne pojazdów, a także kwoty tankowania. Informowano również kierowców o tym, że sprawa trafi do prokuratury. Przekazywane przez obsługę stacji informacje wywołały duże niezadowlenie i oburzenie wśród protestujących kierowców. Atmosfera zrobiła się nerwowa. Podobną informację przekazano pracującym na miejscu dziennikarzom.

 

W drugiej kolejności kierowcy udali się na stację Ki zlokalizowaną przy ul. Gdyńskiej. Tu czekała na kierowców niespodzianka - dystrybutory były zablokowane. Obsługa stacji nie sprzedawała w tym czasie paliwa. Kierowcy na znak protestu ustawili swoje pojazdy w kolejce do tankowania i przez kilkanaście minut blokowali stację paliw. 

Warto zaznaczyć, że od chwili kiedy media zaczęły informować o zbliżającym się proteście - ceny paliw na stacjach w Drawsku zmalały, jednak wciąż nie ma na rynku konkurencji w tym zakresie - o czym głośno mówili protestujący dziś kierowcy. 

W chwili obecnej ceny paliw są zadowalające, a nawet niższe niż w regionie czego przykładem mogą być ceny na stacjach paliw Łobzie, które w dniu dzisiejszym były o kilka gorszy droższe. 

Przypomnijmy, że to nie pierwsza akcja w Drawsku Pomorskim. W grudniu 2007 roku, prawie 8 lat temu Akcją zainteresował się TVN24, gazety, a później cała Polska. Podobne akcje włoskich strajków organizowano w innych miastach kraju. Efektem wspólnej akcji drawszczan był czasowy spadek cen na stacji ORLEN w Drawsku Pomorskim.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja