Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Saturday, 14, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

03.10.2019

Twoi bliscy na cmentarzu ? Musisz to zobaczyć !

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zakład Usług Komunalnych, który jest zarządcą gminnych cmentarzy wspólnie z Gminą Drawsko Pomorskie uruchomił w dniu 3 października br. nową usługę - zintegrowany system zarządzania drawskim cmentarzami komunalnymi. To bardzo duży krok w rozwoju drawskich cmentarzy.

 

W ramach wprowadzonych rozwiązań uruchomiona została strona internetowa https://drawskopomorskie.grobonet.com/.

System na stronie oferuje m.in.:

  • wyszukiwanie grobu na podstawie wprowadzonego imienia i nazwiska lub innych parametrów np. daty urodzenia czy daty śmierci
  • mapę cmentarzy z podziałem na kwatery i lokalizację grobów.
  • narzędzie rocznice (rocznice urodzin i rocznice śmierci)
  • wirtualny spacer

Na stronie umieszczono również regulamin cmentarz oraz cennik

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko łatwiej będzie można odszukać dany grób, ale również sprawdzić stan opłat za użytkowanie miejsca oraz ich terminy. Wszystkie czynne cmentarze na terenie naszej gminy zostały zinwentaryzowane, a wyniki tej pracy są przedstawione na załączonych mapach. System umożliwia również szybszą komunikację z administratorem cmentarzy oraz szybki dostęp do informacji z zakresu prawa miejscowego.

Dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości odwiedzenia bliskich proponujemy zapalenie wirtualnego znicza, a przy nowych pochówkach złożenie kondolencji. W przyszłości będziemy udostępniać i rozwijać takie funkcjonalności programu jak nekrologi lub zlecenie opieki nad grobem.

Z uwagi na to, iż system jest nowy, a zawiera bardzo dużą ilość danych ( 10 tyś grobów) możliwe są drobne błędy.

Zauważone błędy można zgłaszać do koordynatora działań – pracownika Zakładu Usług Komunalnych pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja