Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Monday, 21, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

28.09.2019

Śmieci w lesie - była reakcja pracowników Nadleśnictwa na ten bulwersujący czyn.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotni poranek 28 września w portalu Facebook pojawiły się zdjęcia dużej ilości śmieci w lesie w pobliżu Drawska Pomorskiego. Informacja dotarła również do pracowników Nadleśnictwa Drawsko, którzy udali się do lasu w poszukiwaniu miejsca, gdzie wysypano odpady.

 

Śmieci znajdowały się na leśnej drodze łączącej krajową 20-stkę z Ziemskiem. Droga, która jest mało uczęszczana i trudno przejezdna. Pracownicy Nadleśnictwa Drawsko ustalili, że punkt w którym leżą śmieci należy do Nadleśnictwa Łobez. Poinformowali o tym fakcie swoich kolegów z sąsiedniego nadleśnictwa, a także leśniczego z Ginawy. Na miejscu zabezpieczono rachunki i paragony, które były w stercie śmieci. Dokumenty te mogą wskazać, gdzie zakupiony został towar, a dalsza analiza sprawy może doprowadzić do osób, które dokonywały tych zakupów.

Wszystko wskazuje na to, że śmieci zostały wyrzucone z busa, który minionej doby przemieszczał się z Belgii. Po wstępnej analizie śmieci można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że na terenie Belgii przez polskich pracowników były wykonywane prace remontowe, a śmieci zostały zapakowane do pojazdu dostawczego i wyrzucone zostały w lesie w pobliżu Drawska.

Ustaleniem sprawców tego zdarzenia zajmą się pracownicy Straży Leśnej.

 

reklamado filmów LR granatowe

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja