Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Edyty Kornela

Monday, 16, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.09.2019

Nie mają wodociągu - teraz to się zmieni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Głośna i medialna sprawa braku wodociągu na terenach byłej gminy Ostrowice. Teraz ulegnie to zmianie. Gmina Drawsko Pomorskie przygotowuje się do realizacji inwestycji polegającej na budowie sieci wodociągowej na odcinku ponad 1,2 km wraz z przyłączami. Inwestycja będzie realizowana na terenie miejscowości Dołgie. Jest to inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy posesji leżących przy projektowanym wodociągu.

 

Z dniem 1 stycznia br. gmina Drawsko Pomorskie przejęła część terenów po byłej gminie Ostrowice. Wraz z przyłączeniem terenów przejęte zostały również zadania do realizacji. Jednym z priorytetowych zadań dla władz gminy Drawsko Pomorskie była budowa wodociągu. Aktualnie mieszkańcy tego terenu nie mają dostępu do bieżącej wody. Po wybudowaniu wodociągu komfort życia mieszkańców ulegnie znacznej poprawie.

W dniu 5 września gmina ogłosiła przetarg na wykonanie robót budowalnych. Oferenci mogą składać oferty do dnia 19 września do godz. 10.00. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 grudnia 2019 r.  

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja