Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Saturday, 14, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

01.08.2019

Pociągi jechały wprost na siebie. Maszynista użył sygnału alarmowego RADIOSTOP

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak poinformował nas jeden z czytelników 29 lipca w godzinach popołudniowych doszło do incydentu na szlaku kolejowym pomiędzy stacją Złocieniec, a Drawsko. Jak przekazał czytelnik pociągi znalazły się na tym samym torze i jechały wprost na siebie.

W związku z trzymaną informacją wysłaliśmy zapytanie do rzecznika  prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosława Siemienieca

Rzecznik potwierdził informację o incydencie – z przekazanej informacji wynika, że o godz. 17:14 miedzy stacją Złocieniec, a Jankowo Pomorskie pociąg Przewozy Regionalne Sp. z o.o. relacji Szczecinek - Szczecin Główny znalazł się na torze, po którym jechał pociąg techniczny ze stacji Szczecin Dąbie do Złocieńca. Wykorzystane zostały obowiązujące procedury bezpieczeństwa. Pociągi zostały zatrzymane w odległości około 700 metrów. Maszynista pociągu Przewozy Regionalne użył sygnału RADIOSTOP. Nie było bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa.

Jak informuje rzecznik - pracownicy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi, posiadali niezbędne przygotowanie do pracy oraz szkolenia. Zarządca infrastruktury wykorzystuje wszystkie możliwości by personel był właściwie przygotowany do pełnienia obowiązków. Poza egzaminem wymaganym przed rozpoczęciem pracy na odpowiednim stanowisku, są dodatkowe szkolenia okresowe i pouczenia w miejscu pracy.
Ze względu na incydent wprowadzona była komunikacja autobusowa za 2 pociągi. Informacje o zmianach były przekazywane pasażerom.

Według informacji jakie do nas docierają zarówno w Złocieńcu jak i Jankowie pracują członkowie komisji powypadkowej wraz z pracownikami Urzędu Transportu Kolejowego.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja