Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Friday, 13, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

13.07.2019

Dofinansowania z Działaj Lokalnie dla drawskich podmiotów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 lipca 2019 r.  w  Restauracji Pizzeria Pierogarnia WENECJA w Złocieńcu odbyło się uroczyste podpisanie umów na dotacje z programu Działaj Lokalnie.

 

 Z Drawska Pomorskiego  dofinansowanie otrzymały następujące podmioty:

  • nieformalna grupa FCC Drawsko we współpracy z Klubem Sportowym Orliczek,
  • grupa nieformalna Drawsko-Hollywood
  • MUKS OYAMA
  • Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie.

Opis projektów:

  • Projekt OYAMA TO „Podróże ekologiczne-energia odnawialna” to cykl 3 wycieczek dla dzieci w wieku 8-14 lat do miejsc gdzie produkowana jest energia odnawialna: na farmę wiatrową, fotowoltaiczną, elektrownie wodną oraz ośrodków edukujących ekologicznie. Podczas wycieczek będzie tez czas na zabawę i rekreację w parku linowym czy na wyciągu nart wodnych
  • Projekt historyczno-fotograficzny przygotowany przeze Luizę Skawińską i Bartka Kowalczyka w ramach nieformalnej grupy „Drawsko-Hollywood” to „Stacja końcowa” . Od lipca do grudnia grupa będzie poszukiwała najstarszych mieszkańców naszego powiatu, którzy pamiętają czasy tuż powojenne i mogą opowiedzieć historię swoich rodzin, skąd przybyli na Ziemie Zachodnie, dlaczego, jak wyglądały pierwsze lata życia w tym nowym miejscu. Projekt zakończy się w grudniu wystawa fotograficzna połączona z możliwością wysłuchania wywiadów przeprowadzonych z tymi ludźmi.
  • Projekt „Bądź fit z FCC” to projekt promujący aktywność fizyczną i sport, który zakłada przeprowadzenie wielu treningów oraz zawodów sportowych
  • „Dołącz do nas” to projekt  promujący KP Drawsko. W ramach inicjatywy zostanie zorganizowany turniej piłkarski, mecz pokazowy, spotkania z kibicami oraz festyn rodzinny.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja