Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

06.02.2019

Strefa zagrożenia w pobliżu kościoła. Uwaga są utrudnienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym z dachu kościoła w Drawsku Pomorskim spadały dachówki. Dachówki spadały zarówno od strony ul. Kilińskiego jak i od strony ul. Sikorskiego. Po godz. 15-stej na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Strażnicy ocenili, że ryzyko i zagrożenie jest bardzo duże. Powiadomiony został Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, który osobiście przyjechał na miejsce.

Po ocenie sytuacji Burmistrz podjął decyzję o ustanowieniu strefy zagrożenia. Strażnicy Miejscy wraz z pracownikami ZUK otaśmowani teren wokół kościoła. Zamknięty został ruch w ciągu ul. Kilińskiego. Aby upłynnić ruch wyłączony dla kierowców został również fragment pl. Konstytucji. Ruch skierowany został w ul. Sybiraków. Jak powiedział nam na miejscu  Burmistrz Drawska Pomorskiego – podjęto szybkie działania, bo pojawiło się ogromne zagrożenie dla pieszych i kierowców. Wytyczona strefa gwarantuje, że osoby przebywające poza strefą nie będą narażone na spadające dachówki. Jak powiedział nam Burmistrz w dniu jutrzejszym wspólnie z proboszczem przeanalizowane zostaną możliwości zabezpieczenia dachu. Wstępnie jest pomysł montażu siatek zabezpieczających.

Jak zaobserwowaliśmy dachówki spadają z różnych części dachu, nie ma jednego miejsca. Dach kościoła od dłuższego czasu wymaga już remontu. Warto zaznaczyć, że dachówki spadają nie tylko ze starej części dachu, ale jak zauważyli mieszkańcy również uszczerbki pojawiły się na nowym, wyremontowanym fragmencie.

Warto również zaznaczyć, że to pierwsza kryzysowa i tak poważna sytuacja po objęcia stanowiska przez Burmistrza Krzysztofa Czerwińskiego. Burmistrz osobiście pojawił się na miejscu zdarzenia i podjął konkretne i szybkie działania. Jednocześnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, które mają najwyższą skuteczność w rozprzestrzenianiu informacji -drawski ratusz wydał komunikat dotyczący zagrożenia. Podjęcie szybkich decyzji i zaangażowanie służb miejskich pozwoliło uniknąć ewentualnej tragedii.

 

GALERIA - KLIKNIJ TU

 

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja