Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

21.01.2019

Mieszkańcy Drawska w skupieniu zapalili znicze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Późna godzina wieczorna, niedziela i kilka stopni mrozu nie przeszkodziło mieszkańcom Drawska Pomorskiego uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Długoletni prezydent Gdańska został w poprzednią niedzielę zaatakowany, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zmarł - po kilkunastu godzinach - w wyniku odniesionych ran. Mieszkańcy Drawska Pomorskiego zaplanowali wydarzenie na niedzielę 20 stycznia o godzinie 20. Zwoływali się pocztą pantoflową i poprzez Internet. Informowaliśmy o nim na naszej stronie. Spotkanie odbyło się na placu Leopolda Kuczerawego. Mieszkańcy zaczęli się zbierać wcześniej i około 150 osób było już sporo przed umówiona godziną.

 

Wśród zebranych zapanowała cisza, zapalano znicze a wiele osób miał przyklejone serduszka WOŚP. Pojawili się również wolontariusze, którzy działali podczas ostatniego finału. W zadumie zebrani stali ponad 30 minut. Po tym czasie Waldemar Rogal poprosił o minutę ciszy. Następnie zabrał głos Karol Korczyński, który odniósł się do sytuacji w Polsce. Mówił o nienawiści, braku akceptacji i braku norm moralnych. Wypowiedział się również Janusz Walczak, nauczyciel histroii, który docenił, że w spotkaniu biorą udział przedstawicele różnych pokoleń od najmłodszych do najstarszych mieszkańców regionu. Po nim wypowidały się również inne osoby. 

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja