Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
30.08.2018

Drawszczanie jadą na ZŁOMBOL

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 września z Katowic na grecki półwysep Halkidiki wyruszą uczestnicy rajdu samochodowego ZŁOMBOL – łącznie 836 załóg w pojazdach z epoki PRL.

Do przejechania w pięć mają ponad 2000 km. Wśród nich dwie załogi z Drawska Pomorskiego. Złombol to wyjątkowy rajd samochodowy, który ma szczytny cel. Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka.

Wśród ponad 800 załóg na starcie rajdu staną dwie załogi z Drawska Pomorskiego. W czerwonym Polonezie Caro, który ma już 20 lat zasiądą Marcin Pietrzak oraz Jurek Janusz. Zarówno Marcin jak i Janusz to pasjonaci motoryzacji, którzy postanowili spróbować po raz pierwszy złombolowej przygody wspierając jednocześnie szczytny cel rajdu. Od wielu tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia, a dziś dokonywali ostatnich poprawek w Polonezie.

Druga załoga pojeździe Żukiem z 1993r. To specjalnie przygotowany pojazd, który nie po raz pierwszy stanie na starcie Złombolu. W Żuku zasiądą Paweł Czubik i Piotr Sobieski. A towarzyszyć im będą Joanna Czubik (Drawszczanka) i Adrian Pokorski z Poznania

Jesteśmy w stałym kontakcie z drawskim załogami i codziennie będziemy relacjonować ich wyjazd. Zapraszamy na nasz fan page w portalu faceebok.