Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
23.08.2018

Andrzej Tylka oficjalnie potwierdził swój start. To czwarty kandydat na Burmistrza Drawska Pomorskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Andrzej Tylka, mieszkaniec Drawska Pomorskiego jako czwarty z kolei ogłosił swój start w wyborach na Burmistrza Drawska Pomorskiego.

Jak poinformował za pośrednictwem facebooka 22 sierpnia 2018 r. został zarejestrowany niezależny Komitet Wyborczy Wyborców „Z Drawskiem Razem‘’, którego członkowie, w nadchodzących wyborach samorządowych  będą ubiegać się o mandaty radnych Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim.

W przekazanym oświadczeniu kandydat zadeklarował walkę o lepsze Drawsko. Jak pisze - wierzę, że nadszedł czas na zmiany. Wierzę, że można być dobrym gospodarzem współpracując z osobami o odmiennych poglądach. Szacunek dla innych, równe traktowanie wszystkich mieszkańców, wspieranie liderów, otwartość na nowe inicjatywy, przejrzystość życia publicznego, budowanie poczucia wspólnoty, rozwiązywanie problemów jak i realizowanie potrzeb mieszkańców, odbudowa zaufania do burmistrza i radnych, to tylko niektóre aspekty życia społecznego, które chcę realizować w nadchodzącej kadencji.

A. Tylka poinformował, że pracując od 16 lat jako nauczyciel wychowania fizycznego, a także jako V-ce Prezes i trener w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym „OYAMA” dał się poznać jako osoba pracowita, ambitna, podejmująca wyzwania i realizująca zamierzone cele.

Jak pisze - lubi wyzwania, trudne decyzje podejmuję z rozwagą, a chęć bycia lepszym motywuje go do dalszego rozwijania się i pracy nad sobą w różnych sferach. Funkcja radnego w samorządzie drawskim w kadencji 2010-2014 r. dała mu pełne spojrzenie na dziedzinę, z którą przyjdzie mi się zmierzyć. 

Andrzej Tylka podsumował również ostatnie wybory samorządowe –  w ostatnich wyborach samorządowych do urn w naszej gminie poszło niecałe 41% mieszkańców. To najniższa frekwencja w drawskim powiecie i jedna z najniższych w Polsce. Jest to wynik zabetonowanego układu i ciągnącego się od wielu lat, stałego ograniczania wpływu mieszkańców na działania samorządu. Zamiast demokracji mamy feudalny folwark, budowaną od 16 lat sieć wpływów, zależności, małych i dużych interesów. Ta sieć daje wymierne korzyści kilkunastu osobom dławiąc jednocześnie życie i rozwój całej gminy. Potrzebne są więc zmiany i wybory dają taką możliwość – podsumowuje A. Tylka.  

Andrzej Tylka na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie jest nauczycielem WF, poza pracą skupia się na trenowaniu dzieci, młodzieży i dorosłych w drawskim Międzyszkolnym Klubie Karate „OYAMA”. Chętnie odpoczywa w górach, skąd pochodzi. Ma żonę i dwoje dzieci.