Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

04.01.2018

Parking sklepu POLO MARKET - nowe zasady parkowania

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wraz z nadejściem początku roku nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu parkingu należącego do sklepu Polo Market, a dokładniej do spółki Grand Investment Polska ze Świecia. Przy wjeździe na parking pojawił się znak informujący o opłatach jakie będą pobierane od kierowców parkujących pojazdy na tym parkingu.

Według informacji zawartych na znaku kierowca, który parkuje pojazd do 60 minut nie płaci za parkowanie. Natomiast kierowca, który pozostawi pojazd powyżej 60 minut będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 8 zł a każdą dodatkowa godzinę. Przy wjeżdżaniu na parking będzie trzeba pobarć kwit parkingowy od pracownika parkingu. Wprowadzenie takiego rozwiązania to efekt przepełnienia parkingu po prowadzeniu płatnej strefy parkowania w centrum Drawska Pomorskiego.

Jak można był zauważyć w ostatni tygodniach wszystkie miejsca na tym parkingu były zajęte przez wiele godzin. Miejsca zapełnione były głównie przez pojazdy pracowników okolicznych sklepów, mieszkańców i inne osoby, które nie chciały parkować w strefie płatnego parkowania w centrum miasta. Parkujące tam pojazdy często poza wyznaczonymi miejscami utrudniały dowóz towarów do sklepu. Teraz sytuacja ma się zmienić. Właściciele parkingu liczą na to, że po wprowadzeniu wysokich opłat parking ponownie będzie służył tylko klientom Polo Marketu. Jak udało nam się dowiedzieć w siedzibie spółki na chwilę obecną nie jest zatrudniona osoba do pobierania opłat i wydawania kwitów parkingowych. Sytuacja zajmowania miejsc parkingowych będzie na bieżąco monitorowana.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation