Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Anity Elizy

Wednesday, 16, sierpień 2017

reklama812 100 2017mp artykuly

wtorek, 01 sierpień 2017 21:07

Drawsko pamiętało o Powstańcach Warszawskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 sierpnia Drawszczanie nie zapomnieli o 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystości w Drawsku Pomorskim odbyły się w trzech miejscach i były organizowane przez różne środowiska.

Pomnik na cmentarzu wojennym godz. 16:00

 Punktualnie o godz. 16:00 pod pomnikiem w wojskowej części drawskiego cmentarza odbyła się kilkuminutowa uroczystość złożenia wiązanek i zapalenia zniczy w hołdzie poległym Powstańcom. W imieniu drawskiego samorządu okolicznościową wiązankę w asyście Straży Miejskiej złożyli przedstawiciele drawskiego ratusza i Zakładu Usług Komunalnych. Hołd poległym Powstańcom oddała w tym miejscu również grupa mieszkańców naszej gminy.  

Plac przed centrum kultury godz. 17:00

Przed drawskim centrum kultury odbyły się największe uroczystości w których wzięła udział około stu osobowa grupa mieszkańców. Dzisiejsze wydarzenie zostało zainicjowane kilka dni temu w portalu społecznościowym facebook przez grupę działaczy samorządowych i społecznych. W trakcie uroczystości przed centrum kultury odśpiewano Hymn Państwowy, a także wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Ważnym punktem spotkania, do którego organizatorzy przygotowywali się od dłuższego czasu było wykonanie zdjęcia lotniczego osób biorących udział w uroczystości. Osoby te stworzyły żywy symbol PW – który został sfotografowany przez Krzysztofa Magaca z drona. Punktualnie o godz. 17 grupa około 20 osób odpaliła w tym miejscu race na znak pamięci o Powstaniu.

Mural przy sklepie Netto – godz. 17:00

Tradycją jest, że drawscy Fani Klubu Piłkarskiego Pogoń zrzeszeni w fan klubie FC ZDR pamiętają o świętach państwowych i rocznicach, a także aktywnie nawołują do ich upamiętniania. Tak było również dziś – kibice oddali hołd Powstańcom.  W pobliżu sklepu Netto, gdzie znajduje się namalowany na murze symbol Armii Krajowej grupa kibiców zgromadziła się, aby oddać hołd, tu również odpalone zostały race. 

Wyświetlony 397 razy

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation