Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

16.05.2017

Posadzili drzewka - ktoś ukradł paliki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak już informowaliśmy w ostatnim czasie na terenie gminy Drawsko Pomorskie Rejon Dróg Wojewódzkich dokonał wielu nasadzeń drzew w pobliżu pasów drogowych.

Dzięki współpracy gminy Drawsko Pomorskie z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich nasadzenia zostały wykonane również przy drodze gminnej w pobliżu Gajewa. Niestety w miniony weekend ujawniono kradzież palików, którymi zabezpieczone były drzewa. W niedzielę ujawniono kradzież 40 szt. palików, natomiast w poniedziałek 64 szt. Sprawa została zgłoszona na policję. 

To nie pierwsza tego typu kradzież w miniony piątek do Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim wpłynęło podobne zawiadomienie z drawskiego rejonu dróg. Tym razem zgłoszono kradzież podobnych palików z wykonanych nasadzeń w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162 w okolicy miejscowości Żółte - tam zginęło 36 szt. Można więc mówić śmiało szerzącym się procederze kradzieży drewnianych palików. Na szczęście drzewa nie zostały uszkodzone. Należy jednak jak najszybciej zabezpieczyć sadzonki, aby następował prawidłowy wzrost drzew.

Jak zapowiadają drogowcy kolejne drewniane paliki będą pod specjalnym nadzorem, a postepowanie w tej sprawie prowadzi drawska policja.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation