Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alana Kaliksta

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

20.02.2017

Zamiana kontyngentu wojsk kanadyjskich na poligonie drawskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwyczajem stało się, że wyjeżdżający z Polski dowódca wojsk kanadyjskich – które stacjonują na poligonie drawskim – przedstawia Burmistrzowi Drawska Pomorskiego swojego następcę.

Tak też było i tym razem. Majora Lonnieg’o Campbell’a zastąpi major J.A. Jesse Van Eijk. W poniedziałek (20 lutego) Burmistrz Zbigniew Ptak spotkał się z grupą żołnierzy kanadyjskich, którzy zakończyli swoje ćwiczenia oraz z grupą żołnierzy, która przed kilkoma dniami przybyła do Drawska Pomorskiego. Podczas spotkania major Campbell podziękował Burmistrzowi Ptakowi za doskonałą współpracę, możliwość uczestniczenia w uroczystościach państwowych, wydarzeniach oraz imprezach sportowych odbywających się na terenie Drawska Pomorskiego.

Z kolei major Van Eijk rozmawiał z Burmistrzem o współpracy wojska kanadyjskiego z drawskim ratuszem w zakresie zorganizowania żołnierzom ich czasu wolnego. Obecna grupa wojskowych z Kanady jest już siódmą rotacją, która rozpocznie ćwiczenia na poligonie drawskim w ramach operacji pn. "Reassurance".

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja