Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Aleksego Horacego

Wednesday, 24, kwiecień 2019

 2019przychodnia

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

Fakty (549)

W sobotnie poranek drawski plac Konstytucji stał się bardziej kolorowy. Za sporawą drawskich SUPER MAMUSIEK w centralnej czci miasta pojawiały się kolorowe balony symbolizujące wielkanocne jajka. To już kolejna taka akcja drawskich SUPER MAMUSIEK.

Wielokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o kolizjach oraz poważnym zagrożeniu występującym na skrzyżowaniu ulic Obr. Westerplatte i Chrobrego. Przebieg drogi z pierwszeństwem często wprowadza w błąd kierowców jadących ul. Chrobrego w kierunku szpitala. Kierowcy jadący w kierunku szpitala zgodnie z organizacją ruchu powinni przepuścić pojazdy jadące ul. Obr Westerplatte (od policji).

W ramach kampanii edukacyjno-ekologicznej  drawski ratusz przeprowadził wśród mieszkańców sondę na temat potrzeby wprowadzania dodatkowych form ochrony przyrody.

4 kwietnia w sali widowiskowej  drawskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie Burmistrza Krzysztofa Czerwińskiego oraz Zastępcy Burmistrza Drawska Pomorskiego Ireneusza Kabata z przedsiębiorcami działającymi na terenie gminy. Było to pierwsze spotkanie nowych władz naszej gminy z przedstawicielami firm i przedsiębiorstw.

Ośrodek OREW z Gudowa udostępnił film w którym opisana jest prawdziwa historia życia, bezwarunkowej miłości oraz niezwykłej relacji matki i powracającego do zdrowia chłopca z autyzmem. W roli matki - Paulina Sokołowska - Dyrektor OREW Gudowo, a w roli syna – Adam. Jest to autentyczna historia. Adam cierpi na autyzm.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja